Jest lato i upał trwa! Twoje myśli kierują się na najbliższą plażę lub wylegiwanie się przy basenie. Ale jako dojrzała kobieta po 50. roku życia boisz się stroje kąpielowe dwuczęściowe wyciągnąć ten matroniczny jednoczęściowy kostium kąpielowy i bardzo chciałabyś znaleźć seksowny dwuczęściowy strój do noszenia. Nie rozpaczaj. Oto kilka wskazówek, jak kupić wymarzony dwuczęściowy kostium kąpielowy.

Zmierz się

Dokonaj pomiarów przed wyjściem do sklepu lub w kostiumy kąpielowe dwuczęściowe Internecie. Ze względu na wahania wagi i starzenie się strój kąpielowy, który mógł na Ciebie pasować kilka lat temu, może nie pasować dzisiaj. Ogólnie rzecz biorąc, góra bikini jest zwykle tego samego rozmiaru co biustonosz. Więc jeśli nosisz stanik 36 C, prawdopodobnie będziesz nosić górę kostiumu kąpielowego w tym samym rozmiarze. Jednak zawsze dobrze jest zmierzyć klatkę piersiową i obwód pod biustem, aby się upewnić. Twój numeryczny rozmiar to obwód klatki piersiowej, a rozmiar miseczki to różnica między obwodem klatki piersiowej a obwodem pod biustem. Każdy centymetr odpowiada rozmiarowi miseczki większej.

Nie bój się mieszać i dopasowywać

Największą zaletą strojów kąpielowych jest to, że nie musisz kupować dopasowanego kompletu. Wiele strojów kąpielowych jest sprzedawanych osobno, co pozwala wybrać górną i dolną część według własnego uznania. Pomaga to w przypadku różnic w sylwetce, takich jak kobiety o kształcie gruszki, które mogą mieć biodra większe niż ich klatka piersiowa. Daje również swobodę mieszania i dopasowywania stylów, tworząc kilka opcji z zaledwie kilku elementów.

Kolor

Zawsze szukaj kolorów, które dobrze pasują do Twojej karnacji. Dojrzałe kobiety unikają kolorowych garniturów i wybierają prosty czarny garnitur. Myśl stojąca za tym wyborem jest taka, że czerń sprawia, że wyglądasz szczuplej. Chociaż nie ma nic złego w czarnym garniturze, możesz wyglądać smukły w kolorowym garniturze, który pasuje i schlebia. Pomyśl o kolorach, które dobrze wyglądają w twojej szafie i poszukaj podobnych kolorów do swojego garnituru.

Znajdź odpowiednią górę

Dziś topy od kostiumów kąpielowych obejmują bikini z ledwo widocznymi stringami, kantary, bandeau, topy stanikowe i tankini. Niezależnie od tego, który wybierzesz, dopasowanie jest kluczem. Stroje bikini typu stringi i bandeau są zwykle lepiej dopasowane do kobiet, które mają mniejszy biust i nie potrzebują dużego podtrzymania. Jeśli masz większy biust, poszukaj staników lub staników z obszernymi paskami i ramiączkami, które zapewnią wsparcie. Upewnij się również, że top dobrze przylega i zapewnia odpowiednią osłonę. Kiedy kostium kąpielowy jest mokry i zatrzymuje wodę, może się rozszerzać i odsłaniać piersi. Ponadto, jeśli twój top jest za mały, twoje piersi mogą łatwo wyskoczyć z topu, kiedy najmniej się tego spodziewasz.