Główną „zaletą” lub zaletą przeszczepu włosów jest to, że jest to rozwiązanie zastępujące włosy, które obejmuje przeszczep własnych naturalnych przeszczep włosów włosów, a wzrost zwykle przebiega normalnie. Nie musisz się martwić, że włosy pasują kolorystycznie lub że włosy nie zachowują się tak samo jak twoje. Wzrost zostanie wznowiony w ciągu 6-8 tygodni od operacji, w zależności od rodzaju przeszczepu, który wybierzesz. Dodatkowym plusem jest to, że technologia przeszczepu włosów znacznie się rozwinęła. Osoby fizyczne mogą teraz wybierać spośród tradycyjnej techniki FUT (Follicular Unit Transplantation), która polega na pobraniu „paska” włosów z tyłu głowy, podziale tkanki na jednostki mieszkowe i przesadzeniu w wyznaczonych miejscach. Dobry chirurg zadba również o to, aby zminimalizować bliznę z okolicy „dawczej”.

Inną zaawansowaną techniką chirurgiczną przeszczep brody jest FUE (Follicular Unit Extraction). Jest to skrupulatny proces, który polega na przesadzeniu jednego włosa na raz. Zaletą tego jest to, że projekt i wygląd linii włosów można ściśle kontrolować. W zależności od ogólnego stanu zdrowia przeszczep włosów zapewnia również trwałe lub trwałe rezultaty. Oznacza to, że zniknął stres i napięcie związane z martwieniem się o bezpieczeństwo swojej peruki lub treski. Kandydaci do przeszczepu włosów mogą wznowić normalne, aktywne życie. Dodatkową i znaczącą korzyścią wynikającą z przeszczepu włosów jest nowo odkryta pewność siebie, jaką może przynieść pełniejsza głowa. Kandydaci często zgłaszają zmieniające życie wyniki; czyjś wygląd może wyglądać młodziej, a jednostki są pozytywnie nastawione i otwarte na nowe doświadczenia społeczne.

Wady

Niewiele osób wie, że idealny kandydat do przeszczepu włosów musi mieć bardzo dobry ogólny stan zdrowia. Operacja jest zabiegiem inwazyjnym, wykonywanym w znieczuleniu miejscowym i wymaga okresu rekonwalescencji. Ukryta lub genetyczna choroba może ograniczyć twoje szanse na operację – zawsze omów to ze swoim konsultantem ds. włosów. Powodzenie przeszczepu w dużej mierze zależy od jakości włosów obecnych lub „dawcy” — muszą być one gęste i wystarczająco mocne, aby wytrzymać przeszczep. Jeśli tak nie jest, możesz zostać skierowany do innych rozwiązań do wymiany włosów.