Fotostudijos kūrimas šiltnamyje

Fotografijos studija namuose yra puikus priedas siekiant padėti norintiems ir patyrusiems fotografams. Tačiau kuriant fotostudiją reikia daug planuoti. Erdvė, apšvietimas, fonai, rekvizitai ir daug daugiau detalių turi būti sprendžiami prieš studijai ruošiant priimti klientus. Pasirinkus suprojektuoti fotografijos studiją šiltnamyje, nereikės kelių iš šių būtinybių ir suteiks nemažai papildomų privalumų. Konkrečiai projektuojant naują šiltnamį arba pertvarkant esamą šiltnamį į fotografijos studiją, reikia atsižvelgti į daugybę veiksnių. Svarbu susisiekti su patyrusia inžinierių ir projektavimo komanda, kuri turi naujoviškų projektavimo galimybių, kad sukurtų tobulą fotostudiją ne itin įprastoje erdvėje, pavyzdžiui, šiltnamyje. Fotostudija Vilniuje

Fotostudijose reikia pakankamai vietos įvairiems kampams užfiksuoti ir tinkamai priartinti objektus, kad būtų išvengta vaizdo iškraipymo. Taip pat svarbu turėti pakankamai vietos rekvizitų, fonų ir įrangos laikymui. Dėl šių priežasčių nedidelis svetainės kampelis neužteks tinkamos erdvės fotografijos studijai. Šiltnamis, nesvarbu, ar tai būtų atskira konstrukcija, ar papildomas priedas, suteiks pakankamai vietos judantiems objektams, priartinimui ir įrangai laikyti. Palapinė jau turės vieną tvirtą sieną, kuri puikiai tiks sustojimo zonai. Laisvai pastatomi šiltnamiai gali būti suprojektuoti su vientisa siena arba juose gali būti slankiojančios sienelės su vientisomis plokštėmis, kurios uždarytos veikia kaip vientisa siena.

Kadangi šiltnamis daugiausia pagamintas iš stiklo, fotografai gali pasinaudoti gausiu natūralaus apšvietimo pranašumais. Yra tam tikrų prieštaravimų dėl natūralios šviesos fotografavimo, tačiau tinkamai panaudojus natūralus apšvietimas yra ekonomiškas ir efektyvus fotografavimo būdas. Teisingai suplanavus šiltnamį galima fotografuoti tiek natūralią, tiek dirbtinę šviesą. Langai suteiks pakankamai šviesos, kad nereikėtų blykstės, tačiau juos taip pat lengva uždengti tinkama šešėlių sistema. Dėl šios priežasties sumažėja standartinių apšvietimo technikų, tokių kaip nuolatinės šviesos, greitieji šviestuvai ir studijiniai blyksniai, taip pat šviesos modifikatorių, pvz., skėčių ir minkštųjų dėžių, poreikis.

Planavimo etapuose svarbu nustatyti geriausią įmanomą vietą šiltnamio fotostudijai. Į pietus arba šiaurę nukreipta konstrukcija bus apsaugota nuo tiesioginių saulės spindulių ir skleis minkštą, tolygią šviesą. Norint geriau valdyti apšvietimą, prie langų ir lubų galima pridėti užuolaidų ir reguliuojamų šešėlių sistemų, kurios padės fotografams sukurti tobulą apšvietimą bet kuriai fotosesijai. Polikarbonatas gali būti naudojamas kaip stiklo alternatyva lubose ir sienose, siekiant sumažinti šviesos pralaidumą ir palikti studiją apšviestą minkštu, natūraliu švytėjimu. Ieškantiems labiau tradicinės stiklo struktūros, „Dynamic glass“ yra savaime tamsėjantis variantas, kuris sumažina šviesos pralaidumą, tačiau nereikalauja nuolatinių tradicinės estetikos pokyčių. Pasirinkus šią parinktį, skirtingos langų dalys gali būti tonuojamos atskirai įvairiais lygiais, todėl fotografai gali kontroliuoti šviesos pralaidumą bet kokiu šiltnamio kampu.

Fotosesijose būtini fonai ir rekvizitai. Šiltnamio fotostudijoje gali būti vidinė skiriamoji sienelė, pavyzdžiui, sulankstoma stiklinė siena, skirta atskirti sandėliavimo zoną nuo darbo zonos, užtikrinant, kad studija visada būtų tvarkinga. Vidinė skiriamoji siena taip pat gali sukurti skirtingas klimato zonas, kad atskirtų auginimo zoną nuo studijos zonos. Tai leis šiltnamio zonoje auginti atogrąžų augalus ar orchidėjas ir naudoti kaip unikalų peizažą nuotraukoms, o studijos zonoje bus patogus klientams klimatas.

Šiltnamio fotostudija neturi standartinės šiltnamio sąrankos, todėl šlapios betoninės grindys ir drėgna atmosfera, kurią paprastai įsivaizduoja galvojant apie šiltnamį, fotostudijai neįtraukiamos. Puikios ventiliacijos funkcijos, tokios kaip kraigas ir karnizo ventiliacijos angos, užtikrins, kad konstrukcija išliks patogi klientams, o plytelių grindys atlaikys vandens žalą ir reikalaus minimalios papildomos priežiūros.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *