Obowiązkowa lektura dla każdego studenta medycyny i klinicysty — podręcznik Wills Eye Manual

Każdy kierunek angielski posiada asortyment skarbów Norton i dzieł sztuki Penguin. Każdy dubler prawa posiada duplikat standardowego kursu Jill Poole na temat prawa umów. Każdy dubler pielęgniarstwa posiada duplikat anatomii Graya. Każdy dublet okulistyki i każdy mieszkaniec kończący zwrot okulistyki powinien ubiegać się o podręcznik Wills Eye Manual; optyk tomaszow mazowiecki nie ma odpowiednika, a solidnego zamiennika nie można znaleźć. Podobnie jak zwykle, w konsekwencji, typowo i nieuchronnie, jak interniści i lekarze, którzy mają zasadnicze znaczenie, wkładają zasoby w doskonałe stetoskopy, eksperci w dziedzinie okulistyki wkładają zasoby w najnowszą, ogólnie przełomową wersję testamentów.

Jak każdy może się spodziewać, wszyscy wykształceni i od jakiegoś czasu doświadczeni okuliści uważają Wills Eye Manual za bardziej przydatne jako podstawowe przycinanie gabinetu niż urządzenie w zwykłej praktyce, które można porównać do tezaurusa Hermana Melville’a lub „jak “narysować-młodą damę” dla Leonarda Da Vinci. Znają podręcznik tak, jakby sami go skomponowali. Protesty ekspertów, jakkolwiek by nie było, okulista tomaszow mazowiecki demonstrują przydatność podręcznika do ogólnego profesjonaliści. W momencie, gdy ekspert jęczy: „Książka zawiera tylko podstawowe informacje, podstawowe wskazówki, podstawowe lekarstwa oraz niezwykle proste liczby i zarysy”, generaliści gestykulują wspaniałomyślnie, mówiąc: „Dokładnie!”

Obecnie w piątym wydaniu, Wills Eye Manual pozostało „najlepszym poziomem jakości” referencji do pielęgnacji oczu. Oczywiście faktycznie subtelnie niuansuje istotę okulistycznego oznaczania i leczenia, jednak ma zupełnie inny i znacznie lepszy wygląd. Co ciekawe, redaktorzy i architekci dołączyli błyszczące strony wypełnione cieniowanymi zdjęciami; i pracowali nad krótkimi spojrzeniami w górę z zakładkami i nagłówkami w cieniowaniu. Redaktorzy — Ehlers, Shah, Fenton i Hoskins — sprytnie trzymali się sprawnego, uzasadnionego planu podręcznika; i umiejętnie zrównoważyli podstawowe terminy kliniczne z językiem potocznym. Ogólnie rzecz biorąc, dodają notatki i opowieści z doskonałych przypadków, proponując modele, które eksperci mogą stosować, lub ostrzegając przed normalnymi pomyłkami, które zakłócają problemy lub rany pacjentów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *