Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ręczników do auto detailingu; podczas pracy przy samochodzie najlepiej jest używać odpowiednich typów. Aby powłoka ceramiczna zapobiec zarysowaniom i zapewnić długotrwały połysk, z którego można być dumnym, należy zawsze używać wysokiej jakości ręczników do czyszczenia i pielęgnacji samochodów. Omówimy różne rodzaje ręczników do auto detailingu. Używając produktów we własnym pojeździe, możesz określić rodzaje ręczników, które możesz chcieć zapakować i odsprzedać jako firma. Właściwe ręczniki odgrywają ważną rolę w akcesoriach do pielęgnacji samochodu. Istnieją dwa podstawowe rodzaje ręczników preferowane do użytku samochodowego.

Niestrzępiąca się, 100% bawełna frotte

Nigdy nie używaj ręcznika na samochodzie, który folie PPF nie jest przynajmniej niestrzępiący się lub nie jest wykonany w 100% z bawełny. Inne rodzaje ręczników mogą pozostawiać rysy na powierzchniach malowanych lub wewnętrznych. Większość osób woli używać tego rodzaju ręczników do osuszania zewnętrznej części samochodu. Niestrzępiące się ręczniki sprawią, że na wyczyszczonym pojeździe nie pozostaną żadne plamy ręcznika, a 100% bawełna zapewni bardzo chłonny i gładki ręcznik do czyszczenia. Te ręczniki do detali samochodowych są podstawą od wielu lat i nadal będą używane przez osoby prywatne.

Ręczniki z mikrofibry

Ręczniki z mikrofibry są używane głównie do woskowania samochodów i szybkich poprawek. Ze względu na swoje właściwości doskonale nadają się do detailingu i woskowania powierzchni lakierowanych. Ręczniki z mikrofibry można przecierać na zewnątrz i wewnątrz pojazdu, aby usunąć kurz bez uszkadzania powierzchni. Po lekkim zwilżeniu ręczniki z mikrowłókien mogą usuwać nadmiar wosku, tłuszczu, brudu, zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu i wilgoci z powierzchni pojazdów. Ręczniki te są miękkie w dotyku i bardzo chłonne. Wyjątkowo duże ręczniki z mikrofibry mogą być używane zamiast ręczników frotte do osuszania pojazdu. Ręczniki z mikrofibry można wywijać kilka razy, aby usunąć nadmiar wody. Ręczniki z mikrofibry to stosunkowo nowy rodzaj ręczników na rynku i stale stają się one podstawą w warsztatach samochodowych. Powinny znaleźć zastosowanie zarówno w Twoim prywatnym garażu, jak i dostępne w firmach specjalizujących się w sprzedaży produktów do pielęgnacji samochodów.